פתיחת חברה באירופה | למה אירלנד?

דבלין - בירת העסקים של אירלנד

הבחירה האידיאלית לפתיחת חברה באירופה

  • מדיניות המיסוי הידידותית של אירלנד כלפי עסקים משכה אליה מאות חברות בינלאומיות
  • יעד מוביל להשקעות בתחומי היי טק, תרופות ומדעי החיים
  • הבסיס האירופי של חברות ישראליות רבות כמו Wix, טבע, אמדוקס ו- Payoneer
% 0
שיעור מס החברות באירלנד
/10
חברות התוכנה הגדולות בעולם
+ 0
תאגידים בינלאומיים
% 0
זיכוי מס עבור חברות מו"פ

למה עסקים בוחרים באירלנד כמרכז הפעילות שלהם באירופה?

השפה האנגלית

בעקבות עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי (״הברקזיט״), אירלנד נותרה המדינה היחידה הדוברת אנגלית באיחוד.​ פתיחת חברה באירלנד, ניהול העסק וסוגיות רגולטוריות פשוטים יותר עבור יזמים זרים.

מיסים

מס החברות באירלנד הוא 12.5%. בפועל, תוכניות מו״פ ותמריצי מס שונים מנמיכים את המס האפקטיבי על רווחי חברות טכנולוגיה. לאירלנד גם אמנות למניעת כפל מס עם יותר מ-70 מדינות ברחבי העולם, כולל ישראל.

האיחוד האירופי

בניגוד לבריטניה, מדינת אירלנד נשארת חברה מלאה באיחוד האירופי, והמשך החברוּת של אירלנד באיחוד זוכה לתמיכה רחבה בקרב הציבור האירי. אירלנד משתמשת במטבע האירו.

השכלה ויעילות העובדים

לפי ה-OECD, העובדים באירלנד הם הכי פרודוקטיביים בעולם. לאירים יש גם כוח עבודה משכיל ביותר, מהטובים בעולם. מתוך בני ה-30-34 במדינה, ל-53.5% יש הכשרה מאוניברסיטה או מכללה, בהשוואה ל-40% – הממוצע באיחוד האירופי.

ידידותית למעסיקים

אירלנד שומרת על סביבה רגולטוריות תומכת בעסקים וידידותית למעסיקים, בהשוואה למדינות אחרות במערב אירופה. דיני העבודה מקלים על מעסיקים לשכור ולפטר עובדים, לרוב אין איגודים או וועדי עובדים, ואין חובה להפריש עבור פנסיות העובדים.

תהליך הקמת חברה

הקמת חברה חדשה באירלנד הוא פשוט ומהיר להפליא. באופן עקבי, מדד קלות עשיית העסקים (Doing business) של הבנק העולמי מדרג את אירלנד כאחד המקומות הקלים ביותר באירופה להקים ולנהל עסק.

תמיכה ברילוקיישן

בעבר אירלנד הייתה מדינה עם הגירה שלילית, אך בשנים האחרונות עלתה בתור סיפור הצלחה להגירה עסקית. נוכחות חברות רב-לאומיות בבעלות זרה עודדה את המדינה לקדם נהלים פשוטים למדי, ידידותיים לעסקים ויעילים לקידום הגירה של עובדים מיומנים מרחבי העולם.

מערכת המשפט

כמו במדינות דוברות אנגלית אחרות, כולל ארה"ב ובריטניה, באירלנד שיטת המשפט היא המשפט המקובל (בדומה לישראל). מערכת המשפט ודיני חברות באירלנד דומים מאוד לבריטניה.

קרבה לארה"ב ואירופה

אירלנד נמצאת בקצה של אירופה אבל היא מקושרת היטב הן לאירופה והן לצפון אמריקה. חברת הלואו-קוסט האירית ״ריינאייר״ מטיסה יותר נוסעים בינלאומיים מכל חברת תעופה אחרת. קו טיסות ישירות חדש בין תל אביב ודבלין צפוי להתחיל עם חברת אל על בקרוב!

מעוניינים בפתיחת חברה באירופה?

לקבלת ייעוץ בנושא פתיחת חברה באירלנד מעו״ד מתן לס, בעל רשיון לעריכת דין באירלנד וישראל

דוגמאות לחברות ישראליות הפועלות באירלנד

Payoneer logo

Payoneer – E-Money Licence פותחת משרד בדבלין

חברת הפינטק מצטרפת לישראליות אחרות הפעולות באירלנד בתחומי הסליקה והעברת תשלומים Payoneer, המציעה שירותי העברת כספים אלקטרונית וביצוע תשלומים דיגיטליים, הודיעה היום על המשך התרחבותה

קרא עוד »

עו״ד מתן לס

מייסד ארגון ״יזמות אירלנד ישראל״ המייעץ לחברות איריות וישראליות המעוניינות בשיתוף פעולה וקשרים מסחריים עם בשתי המדינות. עו"ד מתן לס הוא הראשון להיות חבר בלשכות עורכי הדין בישראל ואירלנד ומתמחה בליווי משפטי ועסקי של חברות ויזמים ישראלים באירלנד.

Adv. Mattan Lass with a blue circle behind him