השקעות נדל"ן באירלנד

אירלנד - מהמדינות האטרקטיביות ביותר למשקיעי נדל"ן מכל העולם

מחירי הנדל״ן בדבלין, בירת אירלנד, זינקו בשיעור הגבוה ביותר מכל עיר בעולם בחמש השנים האחרונות, על פי קרן המטבע הבינלאומית (IMF).

בדו"ח מיוחד על מחירי נדל״ן ויציבות פיננסית, הקרן דירגה 22 ערים בכלכלות המפותחות על בסיס צמיחת מחירי הדירות השנתית מאז 2013.

הקרן דירגה את דבלין בראשית הטבלה עם שיעור צמיחה ממוצע של מעל 10% בשנה. שיעור הצמיחה שנמדד בבירת אירלנד לא רק גבוה בהרבה מזה שנרשם ביעדים הגדולים להשקעות נדל״ן כמו טוקיו, לונדון וניו יורק – אבל גם משיעור הצמיחה שאפיין ערים אחרות שחוו זינוק במחירי נדל״ן במהלך התקופה, כגון אוקלנד, סידני, טורונטו ואוסלו. 

פריחת תעשיית ההייטק ומשבר דיור

משבר הדיור המתמשך ודמי השכירות המתנפחים בעיר סייעו להפוך את דבלין לאחת מהערים האטרקטיביות ביותר למשקיעי נדל"ן מכל העולם. אחד הגורמים לעליית מחירי הדיור בדבלין הוא פריחת תעשיית ההייטק המקומית אותה מובילות חברות רב-לאומיות ענקיות כמו גוגל ופייסבוק, שהקימו את המטות שלהן ברחבי העיר. בתעשייה זו עובדים בעלי משכורות גבוהות, שמושכים את מחירי הנכסים מעלה, דבר המהווה יתרון למשקיעי נדל"ן.

בסקר של אתר הנדל״ן Daft, שפורסם לאחרונה באתר דה מרקר, דווח שמחירי השכירות באירלנד זינקו ב-70% מהשפל אליו נפלו במיתון הכלכלי העולמי, וגבוהים כעת ב-23% מהשיא שאליו טיפסו לפני המשבר. בדבלין, שבה ממוקמות רוב חברות התוכנה הגדולות, דמי השכירות זינקו ב-87% מהשפל של המיתון העולמי, וגבוהים כעת ב-30% מהשיא.

עו“ד מתן לס, העורך דין הישראלי הראשון באירלנד, מתמחה בייעוץ לחברות ויזמים ישראלים בדין האירי על כל תחומיו.

מאמרים אחרונים בנושאי נדל״ן